To głęboko relaksujący zabieg, który poprzez wibrację mis oddziałuje na każdą komórkę organizmu. To masaż dla każdego, kto chce doświadczyć piękna i harmonii w swoim życiu. Każdy dźwięk odbierany jest całym ciałem, dlatego metoda masażu dźwiękiem, mimo swej delikatności, ma dużą siłę oddziaływania.
Masaż dźwiękiem wykonuję wg metody Petera Hessa. Korzystam ze specjalnie wyprodukowanych mis terapeutycznych o określonych tonach, które mają sprawdzony, dobroczynny wpływ na organizm. Ich wibracja przepływa przez tkanki, pobudzając do drgań każdą komórkę i regulując ich pracę.
Zalety masażu dźwiękiem
- uspokaja umysł - wchodzimy w głęboki relaks, w którym rozpuszczają się wszelkie blokady, ograniczenia, niepotrzebne myśli (zamartwianie się, niepokoje, wstyd, ocenianie siebie i innych, żal, poczucie niemocy, itp.)
-oczyszcza emocje - odchodzą lęki, agresja, frustracje, zahamowania, kompleksy, wątpliwości, itp.
-przywraca harmonię wewnętrzną i spokój
-likwiduje bóle głowy, brzucha, pleców, mięśni i stawów
Już samo słuchanie niezwykłych, pełnych harmonii i ukojenia tonów mis jest pięknym przeżyciem. Natomiast połączenie wrażeń słuchowych oraz odczuwania wibracji bezpośrednio we własnym ciele podczas masażu dźwiękiem jest absolutnie niepowtarzalnym doznaniem.
Dźwięki specjalnie wykonanych do zabiegu mis tybetańskich wprowadzają ciało i umysł w stan głębokiego relaksu.
Jak wygląda zabieg
Relaksacyjny masaż dźwiękiem całego ciała trwa około 45minut. Zwykle zabieg przeprowadzany jest na leżąco. Osoba masowana układa się najpierw na brzuchu, a potem na plecach. Podczas zabiegu misy stawiane są w różnych miejscach na całym ciele, obok ciała lub prowadzone nad nim tak, aby całe ciało poddać harmonijnej wibracji. Dźwięki wydobywane są z mis za pomocą specjalnych filcowych pałeczek. Podczas zabiegu masażysta poświęca dużo uwagi miejscom, w których zazwyczaj gromadzi się sporo napięć. Do zabiegu nie trzeba się rozbierać, należy tylko zadbać, by strój był wygodny. Warto zamknąć oczy, a nawet nakryć je delikatną tkaniną, np. apaszką, aby w pełni skorzystać z dobrodziejstwa tak bardzo relaksującego zabiegu.
Przeciwwskazania
Relaksacyjny masaż dźwiękiem, ze względu na swoje delikatne i nieinwazyjne działanie, może być szeroko stosowany zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Masażu dźwiękiem nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, na przykład rozrusznikiem serca, oraz zaleca się ostrożne stosowanie u osób z problemami neurologicznymi.
Wszechstronność zastosowania
Masaż dźwiękiem ma niezwykle szerokie zastosowanie – z powodzeniem wykorzystywany jest w odnowie biologicznej i kosmetyce, w pracy z dziećmi w przedszkolach i szkołach, w pracy z osobami niepełnosprawnymi, w domach opieki, hospicjach, sanatoriach itd. Jest wspaniały dla kobiet spodziewających się dziecka – podczas ciąży i porodu.